רחוב הרצל 91, קומה א' בית עציון באר שבע.

עו"ד יריב בן שחר: 050-506-7814

עו"ד שמעון מלכה: 050-230-4000

דיני תעבורה

המפגש של הנהג עם הרשות המבצעת יכול להתקיים במפגש שוטר אזרח או במפגש פקח אזרח.
תוצאת המפגש תקבע באם אתם זקוקים לעזרתו של עורך דין לענייני תעבורה או לא.
אם המפגש הסתיים באזהרה סביר להניח שלא תזדקקו לעורך דין בענייני תעבורה ,אם המפגש שלכם הסתיים בדוח ברירית משפט ( שבעצם אומר או שתשלמו קנס או שתבקשו להישפט ) אתם תחליטו.

כאן השיקול שלכם באם אתם זקוקים לליווי מקצועי של עורך דין לענייני תעבורה או שאתם הולכים להתמודד עם ההחלטה שלכם להישפט לבד.
מה השיקול שצריך לעמוד בפניכם באם לבקש את עזרתו של עורך הדין או שאתם הולכים להתמודד לבד:
תשאלו את עצמכם האם אתם מסוגלים לנתח או לבדוק באם השוטר האוכף עשה עבודה מקצועית או לא?
תשאלו את עצמכם באם אתם מסוגלים לנתח מקצועית את עבודת השוטר יש לכם את הכלים לעשות זאת?
תשאלו את עצמכם האם כשאפנה לבית המשפט אני יכול לבד להתמודד עם עבודה קלוקלת של השוטר האוכף, האם יש לכם את הידע המקצועי המתאים לנתח את עבודתו של השוטר ולהתמודד עם המידע הזה לבד בבית המשפט.

אמר לי פעם בהיותי צעיר נשיא בית משפט השלום כבוד השופט מיכליס, " כשאתה מגיע לבית המשפט אתה בא למלחמה מול מדינת ישראל, האם יש לך צבא להתמודד איתם"?
הרי למעשה מי שמביא אותך למשפט זאת מדינת ישראל ומערך התביעה שלה או של פרקליטות נגד פלוני.
אתה לא יכול לצאת למלחמה כשאתה לא יודע את כללי המשחק, לא יודע להחליש את התביעה ולא יודע להתמודד עם הראיות של התביעה.
מול מי בעצם אנחנו משחקים באולם בית המשפט ומי השחקנים ?
באופן עקרוני, בדיוני בית המשפט יושב שופט אחד, עם סמכויות מקבילות לסמכויות השופטים בבתי משפט השלום. מצדו האחד של המתרס ניצבת התביעה, כאשר מדובר במחלקת התביעות המשטרתית או בפרקליטות, וזאת במקרים שבהם מדובר בתאונות דרכים קטלניות ובעבירות כגון הפקרה או הריגה. הפרקליטות מופיעה אף בשלבי הערעור במשפטי תעבורה, הן בבתי המשפט המחוזיים והן בבית המשפט העליון.
מולם ניצבת ההגנה. מדובר בכם כי נגדכם הוגש כתב האישום, ואתם יכולים להיות מיוצגים על ידי סנגור או לייצג את עצמכם, וזאת על פי שיקול דעתכם.

תחילה יוקרא כתב האישום בפניכם ויובהר לכם כי אתם מבינים אילו מעשים מיוחסים לכם בכתב האישום. בשלב זה כנאשמים אתם יכולים להודות באשמה, ואז למעשה המשפט יסתיים בו במקום. השופט ירשיע אתכם במעשים ובית המשפט לתעבורה יגזור את עונשכם.
ניתן גם לכפור בעבירות המיוחסות לכם במסגרת כתב האישום, ובמקרה כזה הדיון ידחה להוכחות בפני השופט לשמיעת העדים, מי העדים?!
השוטר האוכף ועדי ההגנה שלכם.
במקרה של הרשעה, יחל שלב הטיעונים לעונש, כאשר שני הצדדים ישמיעו את טענותיהם ויציגו ראיות בדבר נסיבות מיוחדות, עבר תעבורתי וכדומה. בתום שלב הטיעונים לעונש יוציא בית המשפט גזר דין הקובע את עונשו של המורשע.
יש לך שאלה?

תמיד לשירותכם בכל שאלה ניתן לפנות אלי דרך האתר.