רחוב הרצל 91, קומה א' בית עציון באר שבע.

עו"ד יריב בן שחר: 050-506-7814

עו"ד שמעון מלכה: 050-230-4000

תחומי עיסוק ומאמרים

צבירת נקודות במשרד הרישוי

אז מה היא שיטת הניקוד ומטרתה? הנקודות הינם אמצעי למעקב אחר עבירות תעבורה שביצעו נהגים ע"י רשות הרישוי. איך פועלת שיטות הניקוד? מעבר לעונש המוטל על הנהג ע"י קבלת דוחות תנועה או גז"ד מבית משפט (קנס, פסילה וכו'), נצברות לחובתו נקודות, בהתאם לחומרת העבירה. על-פי הנקודות הנצברות והנרשמות לנהג, מוטלים עליו אמצעי תיקון. מהן עקרונות שיטת הניקוד ?

קרא עוד
נהיגה בשכרות

האלכוהול הוא פסולת של תהליך הנשימה בשמרים. הוא מופק מסוכר שמקורו בצמחים ובמיצי פירות כמו ענבים, תפוחים, דגנים שונים, שעורה ותפוחי אדמה. שם כימי:אתנול CH3-CH2-OH שייך לקבוצת הפחמימות. מדיניות המשטרה בנוגע לנהיגה תחת השפעת אלכוהול החוק מתיר לשוטר להורות על ביצוע בדיקת נשיפה או דם, לכל נהג אשר ימצא לנכון. על הנהג חל איסור לסרבל ביצוע הבדיקה.

קרא עוד
פסילת רישיון

במדינת ישראל ישנם שלוש גורמים שמוסמכים לפסול רישיון נהיגה : משטרת ישראל,בתי משפט,משרד הרישוי . אז מה ההבדל ביניהם? פסילה מנהלית של משטרת ישראל: הפסילה המשטרתית הינה פסילה המוגדרת כפסילה מנהלית, מטרתה הינה צינון הנהג הנפסל מלנהוג טרם ההליך המשפטי נגדו. את רישיון הנהיגה רשאי לפסול קצין משטרה בדרגת מפקח ומעלה, זאת מכוח פקודת התעבורה.

קרא עוד
דיני תעבורה

המפגש של הנהג עם הרשות המבצעת יכול להתקיים במפגש שוטר אזרח או במפגש פקח אזרח. תוצאת המפגש תקבע באם אתם זקוקים לעזרתו של עורך דין לענייני תעבורה או לא. אם המפגש הסתיים באזהרה סביר להניח שלא תזדקקו לעורך דין בענייני תעבורה ,אם המפגש שלכם הסתיים בדוח ברירית משפט ( שבעצם אומר או שתשלמו קנס או שתבקשו להישפט ) אתם תחליטו.

קרא עוד
תאונות דרכים

תאונות דרכים מתחלק לשני סוגים תאונות דרכים בפן הנזיקי ותאונות דרכים בפן תעבורתי. נתחיל בפן תעבורתי : רבים מאיתנו לא באמת מודעים לנעשה בכבישים. אנו שומעים על בסיס יומיומי ביטויים ואמירות כגון: תאונה קטלנית, פצוע בינוני, פצוע קשה וכו'., אך לצערנו האמירה היחידה שאנו מבינים היא הרוגים. באו נעשה לכם קצת סדר.. תאונת דרכים מפגש של כלי רכב עם עצם נוסף או אדם בתחום הדרך.

קרא עוד
פלת"ד

חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975 בעצם חוק זה הוא משטר של אחריות מוחלטת, חל רק על נזקי גוף ולא נזקי רכוש. מטרת החוק לתת פיצוי ולקצר התדיינויות בנושא. עד חקיקת חוק זה תביעות על תאונות דרכים הוגשו דרך עוולת הרשלנות. מחקיקת החוק אין אפשרות לתבוע דרך פקודת נזיקין מאחר ויש ייחוד עילה (ס' 8) אך יש אפשרות לתבוע דרך חוקים אחרים.

קרא עוד
דיני נזיקין

מהי בעצם עוולה בנזיקין ? מעשים אלו מוגדרים עוולות. עוולה היא מעשה אסור שהוגדר בחוק שביצועו מקים אחריות בנזיקין. למעשה, הכול מותר חוץ ממה שנאסר מפורשות בחוק. (דומה לעקרון החוקיות בפלילים). אז מה זאת עוולה איך ניתן לזהות אותה? עוולה מונח הדומה במקצת לעבירה. כמו שביצוע עבירה מקים אחריות בפלילים על המבצע אותה, כך ביצוע העוולה גורר הטלת אחריות בנזיקין.

קרא עוד
המכון רפואי לבטיחות בדרכים

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (מרב"ד) הוא "הרופא המוסמך" לערוך בדיקות רפואיות עבור רשות הרישוי. סמכות זו היא על-פי צו שר הבריאות (1980) ומכוח תקנות התעבורה (193-195 ג'). רשות הרישוי עורכת לנהגים ומבקשי רישיונות נהיגה בדיקות בריאותיות הבוחנות את מסוגלותם להחזיק רישיון נהיגה ולנהוג ברכבים. בדיקות אלו, הנערכות על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, יכולות להביא לפסילת רישיון הנהיגה של נהג גם ללא צו

קרא עוד